background
AĞAÇ VE ÇALI GRUBU
background

Peyzaj uygulamalarında kullanılan ağaç ve çalı gurubu ürünlerin temininde Mavera Çim olarak profesyonel hizmet vermekteyiz. Aşağıda örnekolarak tanıttığımız ürünlerin yanı sıra Türkiye genelinde kullanılan ağaç ve çalı peyzaj elemanlarının tamamı ihtiyacınıza uygun olarak temin edilir.

Callistemon

Fırça çalısı olarak ta adlandırılan bu süs bitkisi 4-5 metreye kadar uzayarak ince sık sarkık dalları ile hoş bir görüntü oluşturur. Her dem yeşil ve yavaş büyüyen bitkinin fıçaya benzeyen kırmızı, pembe, mor çiçekleri farklı bir görüntü verir. Yapraklar ezildiğinde limona benzer bir koku yayar. Kuraklığa dayanıklı olmakla birlikte düzenli sulandığında daha çok çiçek açar.

Echinocactus Grusonii

Yaz aylarında açan parlak sarı çiçekleri sebebi ile altın varil olarakda adlandırılan yuvarlak görünümlü kaktüs türü. Kayalık ve kireçli alanlarda iyi yetişmesi sebebi ile özellikle akdeniz bölgesinde tercih edilen dekoratif bir süs bitkisidir.

Cycas Revoluta

Ülkemizde Sikas adıyla tanınan Cycas revoluta, Cycadaceae familyasından, değerli bir süs bitkisidir. Palmiye formlu süs bitkisinin büyümesi uzun yıllar almaktadır.
Daimi yeşil yaprakları ile açık alanların olduğu gibi kapalı mekanlarda, iş yerlerinde ve evlerde de dekoratif amaçla tercih edilmektedir.

Cordyline australis indivisia

Yeşil görünümünü yıl boyunca koruyan çalı ya da ağaç şeklinde görülen bitkilerin ssnek ve batıcı olmayan ince uzun yaprakları bulunur.Hızlı gelişen bu bitkiler 7-8 yaşlarda beyaz çiçek açarlar.Tek gövde olabildikleri gibi çok sayıda gövdeden oluşan farklı formlarada sahip olabilirler.

Cupressus macrocarpa

Melezleşme yoluyla kültüre edilmiş piramidal tepeli bir ağaçtır. Yaprakları el ile ovulduğunda limon kokusu geldiğinden ülkemizde limoni servi olarak da adlandırılır. Sarı ve yeşilin tonlarını üzerinde bulunduran tür, budanarak şekil verilmeye müsait yapısı ile parklarda çokça kullanılır.

Cupressus sempervirens pyramidalis

Formundan dolayı Kalem Servi diye adlandırılan bu türe farklı bölgelerde Akdeniz Servisi yada Sutun Servisi ismide verilmektedir. Hızlı büyüyen mavimtırak , herdem yeşil tür 12 metreye kadar boyalabilmektedir.
Akdeniz tipi peyzaj çalışmalarının vazgeçilmez bir öğesidir

Farklı ürün ve istekleriniz için lütfen talep gönderin
TALEP GÖNDER
Talep edin biz sizi arayalım

HEMEN ARA
OFİSİMİZ